Power-One HC24-2.4-AG
Power-One HC24-2.4-AG
Unmatched Performance and Reliability
Key Features of Power-One HC24-2.4-AG
Product image 1
1 / 11
Thumbnail 1
Thumbnail 2
Thumbnail 3
Thumbnail 4
Thumbnail 5
Thumbnail 6
Thumbnail 7
Thumbnail 8
Thumbnail 9
Thumbnail 10
Thumbnail 11
Thumbnail 11
+11
Thumbnail 1
Thumbnail 2
Thumbnail 3
Thumbnail 4
Thumbnail 5
Thumbnail 6
Thumbnail 7
Thumbnail 8
Thumbnail 9
Thumbnail 10
+11
Product image 1
1 / 11
DescriptionDetails
Available Quantity1
ModelHC24-2.4-AG
ConditionNew
ManufacturerPower-One
Asset NumberKSC1290 / 1235
Guarantee or ASIS1. HIGH CONFIDENCE ITEM: We will offer a 100% 14 Day money back less S&H.
Inspections - Yellow Tag1. New in Box
Available Qty: 1
Free Shipping
Call UsText UsEmail Us
Free Shipping
Call Us
Asset #
KSC1290 / 1235
Available Quantity
1
Inspections - Yellow Tag
1. New in Box
Condition
New
Guarantee or ASIS
1. HIGH CONFIDENCE ITEM: We will offer a 100% 14 Day money back less S&H.
Input Voltage: 24V DC Output Voltage: 2.4A Operating Temperature: -10 to 70 degrees Celsius Dimensions: 100 x 50 x 30 mm Weight: Approximately 1.2 kg Efficiency Rating: Over 90% Protection Features: Short circuit, Overload, Over temperature